منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين بروزرسانی
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار
ادرس
ارتباط با ما
اطلاعیه ها
اطلاعیه ها
انتقادات پیشنهادات
اوقات شرعي
ایکون چپ
بازديدها
جستجو
درباره ما
دسترسی سریع
دستگاههای استانی
رکورد هاي بروزشده
رويدادها
زبان
زمان ديجيتال سرور
سامانه ها
سامانه ها
سایت استانی
سایت های مرتبط
شعار سال
کپی رایت
لوگوها
لینک راست
لینک رو هدر
متون عمومي
منو
منو
نظرسنجی
نوار راهبري
وب سايت ها
وب سايت ها
ورود

اخبار

1398/7/16 سه شنبه
پیام مدیر کل به مناسبت آغاز هفته استاندارد
در این زمانه که «لحظه» را مجال گریز نیست، همه‌چیز و همه‌کس ثبت می‌شوند و ضبط؛ تاریخ دیگر به صرف در انحصار «متن» نیست و «لحظاتی» از همان جنس که ضبط می‌شوند کافی‌ست تا جزیره ثباتی را بی‌ثبات، شهریاری را پای به زنجیر، خفته‌ای را بیدار، حضیضی را به اوج و آن دیگری را از ورطه‌ای به در آورد.
دیگر دوره سکون نیست، همه چیز در تحرک و تغییر و تحول و تبدل و دگرگونی و انقلاب است، دیگر کس را گزیر نیست، همه‌چیز و همه کس بی‌رحمانه و رادیکال مورد واکاوی واقع می‌شوند و قضاوت. جهان در تکاپوست و این ویدئوها هستند که صحنه‌آرایی می‌کنند، خلق می‌کنند و جان می‌بخشند.
سازمان‌های جهانی استانداردسازی و به تبع آن سازمان‌های ملی و منطقه‌ای نظیر سازمان ملی استاندارد ایران نیز در پی این مهم، پیشگام وارد عرصه شده‌اند و تقلا داشته و دارند «خالقان صحنه جهانی» را استانداردسازی نمایند و چه زیبا نام‌گذاری کرده‌اند امسال را اینچنین: «استانداردهای ویدیویی، خالق صحنه جهانی».
انتخاب این شعار تاکید بر تغییر نگرش ها است. تاکیدی بر ارتباطات سریع غیر متنی به منظور افزایش درک صحیح، در دنیای امروزی. این شعار تلنگری است بر این که آینده ویدیوها چگونه باید باشد تا خالق صحنه جهانی شوند؟
استاندارد به مثابه نظم، قاعده و الگو و مایه هم‌زبانی و کاهش «انواع» و نتیجتا تسهیل در کاربرد و استفاده و همچنین سازمان‌های استانداردسازی به‌عنوان تدوین‌کننده این استانداردها، به صرافت، تقلا داشته و دارند که ویدئوها را به نحوی رمزنگاری نمایند که مورد استفاده برای تمامی وسایل باشند، «فارغ از نوع وسیله». از سویی، این مبرهن است که کاهش «انواع» زمینه‌ای برای رشد تولید و گسترش بازار خواهد بود که آن نیز به مدد استانداردسازی محصولات صورت می‌پذیرد. ویدئوها نیز از این مهم مستثنی نیستند و استانداردسازی ویدئوها نیز در همین راستا صورت می‌پذیرد.
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ