منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آرشیو صدا
آرشیو فیلم
اخبار
اخبار اداره کل (قزوین)
اطلاعیه ها
بنر
پایگاه اطلاع رسانی
پیوندها
پیوندهای بین المللی
تب منوها
تماس با ما
جستجو
خدمات
دستگاه های استانی
زمان ديجيتال سرور
سامانه ها
کپی رایت
گزارش تصویری
لوگوها
لینک های باکسی
متون عمومي
منو
ورود

137 پروانه کاربرد علامت استاندارد در قزوین صادر شد

سیروس صارمی مدیر کل استاندارد قزوین با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته 120 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و 17 پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی صادر شد و 88 پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز تمدید گردید
صارمی افزود: پس از بازرسی و نمونه برداری و آزمون فرآورده های تولیدی در کمیته های  علائم  برگزار شده در سال 1399 با  صدور 17  پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی برای فرآورده روغن پایه ، کشمش بی دانه، خودروی آتشنشانی، بلوک کف پوش بتنی، مایع دستشویی و ترانسفورماتور جریان و 120 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری   در صنعت غذایی، ساختمانی، مکانیک  و شیمیایی   موافقت شد.
صارمی افزود: صدور و تمدید این پروانه ها حاصل بیش از 5000 بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولیدی در یک سال گذشته است.
مدیر کل استاندارد قزوین گفت: با توجه باینکه کیفیت کالاهای تولید داخل، مهمترین شاخص ارزیابی محصول است در طی سال 1399 و با بررسی های بعمل آمده و 119 پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز ابطال گردیده است.
مدیر کل استاندارد قزوین تاکید کرد: از آنجاییکه استفاده از علامت استاندارد در زمان ابطال و تعلیق  بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می شود ، در زمان ابطال یا تعلیق پروانه استاندارد ، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی مذکور افزایش می یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری بعمل آید.
لازم بذکر اینکه در کمیته های علائم برگزار شده  نمایندگان اتاق بازرگانی ،  خانه صنعت و معدن و کارشناسان مرتبط هر صنعت حضور دارند.